Program

 

Kde - na zámku Mníšek pod Brdy

Kdy - 4. července 2015
      - od 11.00 do 17.30 program v zámecké zahradě

      - od 18.00 do 19.00 bitva o zámek na louce před zámkem

Vstupné do zámecké zahrady, kde na Vás čeká bohatý program:

              dospělí 90,-

              mládež 45,-

              děti do výšky meče zdarma

              bitva od 18.00 zdarma

 

********************
 

Program v zámecké zahradě 11.00 - 17.30

Potvrzené skupiny jsou:


Alotrium, Reginleif, Manus Regis, Golem, Fuente Ovejuna, Vae Victus, Práčata z Týna,

Nevers, Saltatores Regina Beatrix, kejklíř Merlin, Ortel.

Hudbou den doprovodí skupina Tempus.

 

11.00 začátek programu v zámecké zahradě - seznam skupin a vystoupení připravujeme

17.45 - UZAVŘENÍ ZÁMECKÉ ZAHRADY PRO VEŘEJNOST!!! - příprava na bitvu

 

Program v historickém táboře pod zámkem

  

   V průběhu celého dne budete mít možnost projít se historickým ležením, prohlédnout si zbraně a oděvy velitelů, vojáků i prostého lidu, nebo sledovat markytánky, kterak na ohništi připravují rozličné pokrmy dle dochovaných receptů.

 

Upozorňujeme, že program se může změnit.

 

*********************

 

   Celá akce začne 4. července tohoto roku od 11.00 hodin na zámku Mníšek pod Brdy. Vstupné na celý den je pro dospělé 90 Kč, pro mládež 45 Kč a děti do výšky meče zdarma. Samotná bitva je též zdarma.


   V zámecké zahradě Vás čeká od 11.00 do 17.00 nepřetržitý sled vystoupení skupin historického šermu, tance, hudby a kejklíře, historické tržiště, dobová lazebna, historické hry pro děti i dospělé. 


   Uvidíte šermířské skupiny Alotrium, Balteus, Vae Victus, Fuente Ovejuna, Nevers, Manus Regis, Ortel a Kordyka. Zatančí vám skupina Animata a jako host letošního ročníku vystoupí jihomoravská hudební skupina Tempus, jejiž produkce je inspirována tvorbou folkrockové legendy Blackmore´s night. V bitvě se vám též představí spolky Krvavý regiment, Brandýská garda a Schiavi.


   Před zámkem se budete moci projít vojenským táborem z období třicetileté války, kde vám jednotlivé skupiny rády předvedou svou výzbroj, včetně mušket a děl i vyšívané či malované prapory jednotek. Zatím co vojáci budou kontrolovat své zbraně a zbroje a probírat bitevní strategii, markytánky budou připravovat pokrmy na ohništi a obvazy pro raněné.


   V 18.00 hodin pak bude celý den zakončen vlastní bitvou o zámek Mníšek. Předpokládaný konec bitvy je zhruba v 19.00 hodin. Po závěrečném defilé se všechny císařské i švédské jednotky svorně sesednou k jednomu stolu, aby při historické hostině společně pojedli, popili a vyprávěli o svých hrdinských skutcích.

 

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.